Pořady na téma Achillovy paty evoluce

Bonusový 10. díl diskuzního pořadu: Teistická evoluce

Je skutečně možné, že Bůh stvořil svět pomocí evoluce? Najdeme v Bibli zprávu o takové Boží činnosti? Nemohly být nereálné předpoklady evoluce překlenuty Božím zázrakem? A proč je pro stále více křesťanů myšlenka teistické evoluce vítaná a přijímaná? Nabídneme vám odpovědi, které vám pomohou.

Hosté:

 • Mgr. Libor Votoček
 • Oldřich Svoboda, Th.D.
 • Mgr. Pavel Moudrý

bonusový 9. díl diskuzního pořadu: Evoluce a okultismus

Jak je možné, že někdo, kdo zastává evoluci, zároveň věří v existenci duchovního světa? Jaké je spojení materialismu a této nehmotné říše? Jsou spirituální bytosti vždy jen dobré? Pokud existuje v duchovnu i temná strana, jak ji poznám? Je bezpečná? Nabídneme vám překvapivé odpovědi.

HOSTÉ:

 • Mgr. Libor Votoček
 • Mgr. Jan Majer ml. B.Th.
 • ThDr. Aleš Zástěra Dis.art.

8. Diskuzní pořad: Etické důsledky

Existuje něco jako dobro a zlo? Jaký je evoluční základ pro morálku, ohleduplnost nebo lásku? Má to, jak se dívám na původ světa vliv, na moje etické hodnoty? Jaké důsledky evolučního myšlení můžeme nalézt v historii? Nabídneme vám překvapivá fakta i odpovědi.

HOSTÉ
Mgr. Libor Votoček
Pavel Šimek, B.Th.
Pavel Zvolánek, B.Th.

7. diskuzní pořad: Kosmologie

Termín „velký třesk“ jsme již všichni slyšeli, je to ale vědecký fakt, nebo hypotéza, která pracuje s množstvím neznámých pojmů? A jak se postavit ke skutečnostem, které nezapadají do této hypotézy „velkého třesku“? Nabídneme zajímavé informace a možné odpovědi.

Hosté živého vysílání pořadu budou Mgr. Pavel Kostečka Ph.D. a Mgr. Libor Votoček.

6. Diskuzní pořad: Radiometrické datování

Můžeme přímo měřit čas, který už byl? Nemáme „hodiny“, které měří do minulosti, ale jak máme změřit čas, který už uplynul? Mnoho lidí považuje radiometrické datování za nezvratný důkaz, ale jak tato metoda vlastně funguje? Odpovíme na tuto, ale i na další otázky.

5. diskuzní pořad: Geologický záznam

Ropa, uhlí, zemní plyn, ale i ostrovy, úžiny nebo horské kaňony prý vznikaly mnoho miliónů let. Ale je to skutečně tak? Je možné, aby se to vše stalo, při extrémních podmínkách, velice rychle? Co odhalují geologické objevy? Budeme hledat nejpravděpodobnější odpovědi.

4. Diskuzní pořad: Fosilní záznam

Fosilní nálezy jsou považovány za věrohodný důkaz evoluční posloupnosti vývoje druhů. Vznikaly ale dlouho nebo rychle? Proč nenacházíme „přechodové“ druhy? Jak to, že se některé druhy takřka nezměnily? Nabídneme Vám odpovědi i další otázky.

3. diskuzní pořad: Původ života

Zveme vás na další pokračování zajímavého on-line diskusního pořadu, do kterého se můžete zapojit se svými otázkami, navazuje na předchozí díly série, které můžete shlédnout z níže uvedených záznamů.

2. Diskuzní pořad: Genetika a DNA

1. diskuzní pořad: Přirozený výběr

Přirozený výběr je termín, který jsme určitě již někdy slyšeli. Co ale přesně znamená, jak funguje a je to skutečně hybná síla evoluce? To jsou otázky, na které budeme hledat odpovědi.

Diskuzní pořad: Úvodní diskuze k seriálu

Hosté:

 • RNDr. Jarmila Králová, CSc.
 • Mgr. Pavel Kostečka, Ph.D.
 • Oldřich Svoboda, Th.D.
 • Radim Passer a Tomáš Chmel
 • Pořad moderuje Jan Libotovský

V poslední době stále více lidí přemýšlí o hlubších tématech naší existence – jaký je smysl našeho života, kam směřujeme a co nám může nabídnout budoucnost. Při takovém přemýšlení, se ale těžko můžeme vyhnout otázkám našeho původu a vzniku. To, jestli jsme výsledkem naprosté náhody nebo výsledkem záměru a plánu úžasné inteligence, ovlivňuje nejen naše přemýšlení o těchto tématech, ale také celý náš život, naše postoje, naši budoucnost. Bible nás s touto inteligencí seznamuje a my jsme uvěřili, že tím Tvůrcem a Stvořitelem je Bůh, který se sám nazývá naším Otcem a vším, co dělá, nás ubezpečuje o své nepodmíněné lásce k nám. Mnoho lidí má ale pocit, že evoluční teorie jednoznačně vyvrátila možnost Stvořitele. Je to ale skutečně tak? Potvrzují vědecké objevy jednoznačně náš náhodný vznik? Můžeme přesto věřit biblické zprávě o Boží stvořitelské moci a činu? Má tato víra racionální základ?

E-Shop

Zveme Vás do našeho e-shopu, kde najdete další zajímavé knihy a DVD týkající se vzniku naší Země a života na ní.

Kontaktní formulář

9 + 3 =

Kontakt:

Maranatha z.s.

Jemnická 887/4

140 00 Praha 4 - Michle

telefon: +420 724 607 213

e-mail: info@maranatha.cz

web: www.maranatha.cz

IČO: 26585065

DIČ: CZ26585065

Spolek zapsaný ve Spolkovém rejstříku u Městského soudu v Praze, Spisová značka L 12577

Platební brána ComGate